• ROZPOCZĘCIE NOWEGO ROKU SZKOLNEGO
          • ROZPOCZĘCIE NOWEGO ROKU SZKOLNEGO

          • W pierwszy poniedziałek września powitaliśmy kolejny rok szkolny: 2023/2024. Zainaugurował go uroczysty apel, który uświetnił nowy poczet sztandarowy w składzie: Helena Buczacka, Michalina Knap i Michał Polański – uczniowie klasy VIII. Pani dyrektor serdecznie powitała wszystkich uczniów, nie zapominając o wyróżnieniu pierwszoklasistów, rozpoczynających naukę w szkole podstawowej.

            Po części oficjalnej uczniowie udali się do klas na spotkania z wychowawcami. Życzymy braci uczniowskiej dobrych ocen, serdecznych koleżanek i kolegów oraz zadowolenia z możliwości rozwijania zainteresowań.

            Opracowała:

            (-)Dorota Król

        • NADESZŁY UPRAGNIONE WAKACJE
          • NADESZŁY UPRAGNIONE WAKACJE

          • 23 czerwca był ostatnim dniem roku szkolnego 2022/2023. Dzięki sprzyjającej pogodzie mogliśmy pożegnać się podczas uroczystego apelu na szkolnym boisku. Pani dyrektor pogratulowała wszystkim uczniom i wyróżniła za różne osiągnięcia, m. in.  za najlepszą frekwencję,  wysokie wyniki w konkursach szkolnych i międzyszkolnych. Po apelu uczniowie udali się do klas na spotkanie z wychowawcami.

            Uroczyste pożegnanie ósmoklasistów odbyło się w sali gimnastycznej; uczestniczyli w nim nauczyciele, rodzice absolwentów i siódmoklasiści, którzy przygotowali dla koleżanek i kolegów niespodziankę. Podczas słowno – muzycznej części artystycznej, w wykonaniu klasy VIII a I VIII b, nie zabrakło momentów humorystycznych i wzruszających.

            Opracowała:

            (-)Dorota Król

        • BEZPIECZNE DZIECKO
          • BEZPIECZNE DZIECKO

          • Każdy z nas chce się czuć bezpiecznie, dlatego ogromnie ważne jest poczucie bezpieczeństwa naszych uczniów w szkole i poza nią, a co się z tym wiąże: edukacja w zakresie bezpieczeństwa. 16 czerwca uczniowie klasy II mieli okazję spotkać się z przedstawicielami Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej w Gorzowie Wlkp. Celem spotkania było przeprowadzenie pogadanki na temat zachowania się w sytuacjach zagrażających zdrowiu i życiu w domu, w szkole, na ulicy, placu zabaw.​​​​​​​

            Nasi uczniowie podczas spotkania dowiedzieli się z jakimi zagrożeniami mogą zetknąć się, będąc w różnych sytuacjach. Między innymi były poruszane sprawy dotyczące zakazu przynoszenia do szkoły niebezpiecznych przedmiotów, bezpiecznego poruszania się w sieci, w kontaktach z nieznajomym oraz właściwego zachowania się podczas przebywania w domu bez opieki osoby dorosłej. Pogadanka nawiązała również do bezpiecznego zachowania się podczas wakacji w różnych miejscach użyteczności publicznej. Spotkania z przedstawicielami Policji są jedną z wielu działań realizowanych w ramach programu profilaktycznego naszej szkoły. Serdecznie dziękujemy przedstawicielom Policji za wizytę w naszej placówce szkolnej.

            Opracowała:

            (-)Aleksandra Pintal

        • FESTYN SZKOLNY
          • FESTYN SZKOLNY

          • Zgodnie z tradycją uczniowie naszej szkoły wzięli udział w corocznym szkolnym festynie. Siódmego czerwca dwa boiska oraz teren ogródka dydaktycznego zostały zapełnione różnego rodzaju  atrakcjami; od łamigłówek umysłowych do konkurencji sportowych. A co pomiędzy? Jak co roku największym powodzeniem cieszyły się: loteria fantowa, kiermasz książek i kulinaria (ciasta upieczone przez rodziców oraz grochówka i hot dogi przygotowane przez szkolny personel).

            Chętni uczniowie prezentowali swoje talenty, które zostały docenione wieloma wyróżnieniami. W tym roku pojawiła się nowa konkurencja – łamańce językowe – przeprowadzona przez panią logopedę.  Bardzo dziękujemy pani dyrektor, nauczycielom i rodzicom za zorganizowanie festynu, a uczniom za czynne w nim uczestnictwo.

            Opracowała:

            (-)Dorota Król

        • PRZEDSMAK WAKACJI
          • PRZEDSMAK WAKACJI

          • Drugiego czerwca uczniowie naszej szkoły mieli okazję skorzystać ze wspaniałych atrakcji, jakie proponuje  kompleks rekreacyjno – sportowy, wykorzystujący naturalne wody geotermalne. A gdzie ich tym razem poniosło? Całkiem niedaleko, nad brzeg jeziora Maltańskiego, w samo centrum Poznania. Park Wodny Termy Maltańskie to aż 18 basenów sportowych i rekreacyjnych o całkowitej powierzchni lustra wody 5000 m². Znajdują się tam również suche sauny i łaźnie.

            Nasi uczniowie podczas wyjazdu poczuli się jak na wakacjach. Była to dla nich znakomita rozrywka i relaks. Korzystali ze zjeżdżalni o różnym stopniu trudności, basenu z falą, basenu geotermalnego, kojących hydromasaży. A wszystkiego tego doświadczyli w otoczeniu pięknej roślinności. Tropikalny klimat sprzyjał odpoczynkowi i dobrej zabawie. Ten wyjazd dostarczył naszym uczniom pozytywnych wrażeń, z pewnością wielu z nich tam powróci.

            Opracowała:

            (-)Barbara Grzeszykowska

        • WYCIECZKA DO STARGARDU
          • WYCIECZKA DO STARGARDU

          • Pierwszego czerwca, klasy 1-3, wybrały się na wycieczkę do Stargardu. Pierwszym punktem naszej wycieczki była wizyta w Bastei, wybudowanej w XVI w. jako wzmocnienie systemu umocnień w części obwarowań miejskich. Edukatorzy oprowadzili dzieci po pomieszczeniach muzealnych, opowiadając ciekawostki z życia ówczesnych mieszkańców tego miasta, a także prezentując i omawiając liczne eksponaty zebrane w muzealnych gablotach.

            Następnie udaliśmy się na zajęcia muzealne Ryneczek Hanzy w Bastei, gdzie dzieci miały okazję wcielić się w dawnych mieszkańców i zdobywać cenne towary, licytując i targując się z przebiegłym kupcem.

            Kolejnym  punktem była wizyta w najnowszym Centrum Nauki Filary, gdzie zwiedzaliśmy  ekspozycję. Wystawa w Stargardzkim Centrum Nauki Filary, składała się z czterech pięter. Każde z nich porusza trochę inne zagadnienia naukowe, a zwiedzającego przenosi w nieco inną przestrzeń.

            Parter: KUPCY. W pierwszej sali wystawienniczej dzieci poznały rolę Stargardu  jako miasta handlowego. Dowiedziały się o tym, jakie znaczenie miała dla niego rzeka Ina, co nią transportowano, skąd i dokąd. Miały możliwość wcielić się przy tym w rolę kupca, który musiał doskonale znać średniowieczne systemy miar i wag oraz mieć rozeznanie w geografii, aby planować szlaki handlowe.

            Poziom 1: ŻYCIE MIASTA. Sala druga przeniosła nas w sam środek gwarnego życia w średniowiecznym Stargardzie. Wraz z budowniczymi zastosowaliśmy najciekawsze rozwiązania architektoniczne.  Mierzyliśmy  też poziom głośności przeróżnych hałasów na rynku.

            Poziom 2: DO BRONI, NA MURY! W sali trzeciej, przede wszystkim chłopcy, mogli spełnić swoje dziecięce marzenie dotyczące bycia rycerzem.  Sprawdzili swoją zręczność, spryt i siłę oraz nauczyli się metod komunikacji na polu bitwy.

            Poziom 3: INNOWATORZY. Przechodząc  na ostatnie piętro, odbyliśmy podróż w czasie ze średniowiecza w przyszłość. Tutaj mogliśmy zetknąć się z najnowocześniejszymi technologiami - drukiem 3D, programując i drukując samodzielnie motyla, serce i gwiazdkę śniegu oraz programowaliśmy roboty, a na koniec, co jest niemniej ważne – zrobiliśmy sobie zdjęcie w słynnym strzaskanym lustrze!

            W drodze powrotnej zatrzymaliśmy się na posiłek w  Restauracji  McDonald’s. Bogatsi o nowe doświadczenia  wróciliśmy do Gorzowa.  Czas spędzony w tym wyjątkowym miejscu był bardzo owocny. Bawiliśmy się świetnie i wspólnie spędziliśmy miłe chwile.

            Opracowała:

            (-)Mariola Żylewicz

        • NIESPODZIANKA DLA MAMY
          • NIESPODZIANKA DLA MAMY

          • 26 maja obchodzimy  święto naszych Mam. To dzień, w którym wyrażamy szacunek, zrozumienie oraz zwyczajną miłość, doceniamy ich niełatwą rolę w otaczającym nas świecie. Wszystkie dzieci z tej okazji przygotowują drobne upominki często wykonane własnoręcznie w formie laurki, obrazka, życzeń oraz kwiatów. W związku z tym, uczniowie z klasy I i II  mieli okazję, ponownie w tym roku szkolnym, uczestniczyć w warsztatach artystycznych prowadzonych pod kierunkiem p. Ewy Szlempo.

            Swoje prace wykonywały techniką decoupage. Jest to metoda zdobnicza polegająca na przyklejaniu do powierzchni specjalnych serwetek. Efekt, jaki daje ta technika, przypomina różne wzory malowane pędzlem i należy do gałęzi rękodzielnictwa. W pierwszej części warsztatów dzieci na drewnianej deseczce w kształcie serca - sklejce malowały podkład białą farbą akrylową, a następnie z dużą precyzją przyklejały na to serwetki z różnymi wzorami w kształcie kwiatów, które później należało osuszyć za pomocą specjalnych suszarek  do całkowitego wyschnięcia. W drugiej części warsztatów ozdabiały swoje prace, przyklejając  napis: KOCHAM CIĘ MAMO!, kolorową kokardkę oraz zawieszkę. Na koniec, gotowe już prace, spakowały do ozdobnej foli.  Wykonane serca zapewne będą piękną niespodzianką, którą podarują swoim ukochanym mamom. 

            Opracowała:

            (-)Aleksandra Pintal

        • ROZPOZNAJEMY I NAZYWAMY EMOCJE
          • ROZPOZNAJEMY I NAZYWAMY EMOCJE

          • Każdy człowiek codziennie przeżywa różne emocje. Odczuwają je zarówno dorośli, jak i dzieci. Wszystkie emocje są dobre. Możesz czuć i złość i radość. Dobrze jest wiedzieć, jak radzić sobie z emocjami, które powodują, że czujemy się bardzo dobrze, lekko albo źle i ciężko. 19 maja uczniowie z klas I-III brali udział w konkursie  pod hasłem Ale emocje..., który dotyczył naszego zdrowia, wyrażania własnych uczuć, emocji oraz samopoczucia. ​​​​​​​

            Do udziału w konkursie zostało wybranych trzech uczniów z każdej klasy, którzy pracowali w mieszanych grupach. Do wykonania mieli trzy zadania:

            1. Uczuciowe Wykreślanki - w tym zadaniu trzeba było odszukać w pionie i w poziomie ukryte wyrazy.

            2. "Scenki: Dziecko poza grupą, Wyśmiewane dziecko, Bójka - zadanie polegało na tym, że pod ilustracją trzeba było udzielić właściwej odpowiedzi do postawionego pytania, które dotyczyło ilustracji.

            3. Kalambury - każdy uczestnik losował jeden wyraz, następnie musiał go przedstawić w taki sposób, aby pozostali uczestnicy mogli odgadnąć jaka to emocja.

            Uczniowie świetnie poradzili sobie z każdym zadaniem. Emocji było co nie miara! Świetnie potrafili poprzez gest, mimikę twarzy wyrazić gniew, radość, szczęście, zadowolenie lub złość. Wszystkie zadania były punktowane. W związku z tym, że każda drużyna świetnie poradziła sobie z wykonaniem zadania, i dwie drużyny zdobyły taką samą ilość punktów, na koniec jeszcze była dogrywka. Po podliczeniu wszystkich punktów  I miejsce zdobyła grupa 3 w składzie: Lena Karpowicz, Stanisław Wykowski, Martyna Słońska, II miejsce zdobyła grupa 2 w składzie: Nadia Rudiak, Lena Miler, Jagoda Dunal, III miejsce zdobyła grupa 1 w składzie: Leon Janicki, Piotr Stachowiak, Jessica Cox. Uczestnicy za udział w konkursie otrzymali pamiątkowy dyplom oraz upominek. Wszystkim naszym uczniom serdecznie gratulujemy!

            Opracowały:

            (-)Aleksandra Pintal, Izabela Knap

        • SUKCES NASZYCH NAJMŁODSZYCH UCZNIÓW
          • SUKCES NASZYCH NAJMŁODSZYCH UCZNIÓW

          • 18 maja nasi najmłodsi uczniowie brali udział w Międzyszkolnym Konkursie Recytatorskim pod hasłem POKOCHAJ POEZJĘ, który odbył się w Szkole Podstawowej nr 20 w Gorzowie Wielkopolskim. Celem konkursu było: propagowanie twórczości poetyckiej, dbałość o kulturę żywego słowa, stwarzanie możliwości zaprezentowania przez dzieci wartościowych utworów poetyckich oraz rozbudzanie wrażliwości artystyczno-literackiej.

            Brało w nim udział kilkanaście gorzowskich szkół podstawowych, z których dwoje uczestników reprezentowało przygotowany repertuar. Były to znane wiersze m.in. Jana Brzechwy, Juliana Tuwima, Tadeusza Śliwiaka czy Doroty Gellner.  Naszą szkołę reprezentował uczeń z klasy I Tymon Rudiak , który recytował wiersz pt. Czekoladki dla sąsiadki Doroty Gellner oraz uczennica z klasy II Gabriela Dołżycka deklamowała wiersz pt. Żuk Jana Brzechwy. Wszyscy uczestnicy reprezentowali bardzo wysoki poziom. Atmosfera była gorąca, pełna emocji i niepokoju. Jury w trakcie przebiegu konkursu oceniało: dobór repertuaru do możliwości uczestnika, interpretację utworu, dykcję oraz poprawność językową, walory artystyczne prezentowanych utworów, ogólny wyraz artystyczny. Ogromnym sukcesem okazał się występ naszej uczennicy Gabrieli Dołżyckiej, która zdobyła tytuł LAUREATA. W nagrodę otrzymała piękną książkę oraz pamiątkowy dyplom. Wszyscy uczestnicy konkursu również otrzymali pamiątkowe dyplomy. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

            Opracowała:

            (-)Aleksandra Pintal

        • VI MIĘDZYSZKOLNA GRYWALIZACJA EKOLOGICZNA" JAK DBAM, TAM MAM"
          • VI MIĘDZYSZKOLNA GRYWALIZACJA EKOLOGICZNA" JAK DBAM, TAM MAM"

          • Już kolejny raz uczniowie klas czwartych szkół województwa lubuskiego zmierzyli się w VI Międzyszkolnej Grywalizacji Ekologicznej organizowanej pod patronatem Lubuskiego Kuratora Oświaty. Ideą  projektu jest edukacja globalna mająca na celu kształtowanie i propagowanie świadomości ekologicznej wśród młodych ludzi. Naszą szkołę reprezentowała drużyna w składzie: Martyna Chojnacka, Izabela Nawrocka, Michał Głębocki i Tymoteusz Żygliński.

            Konkurencje wymagały nie tylko wiedzy, kreatywnego myślenia, ale także spostrzegawczości i refleksu. Uczniowie musieli wykazać się m.in. umiejętnością segregacji odpadów, odszukania kodów QR i pracy z tekstem. Mimo, że w tym roku nie stanęliśmy na podium, bawiliśmy się świetnie, a co najważniejsze - poszerzyliśmy zakres wiedzy z dziedziny ekologii . Dziękujemy SP nr10 za zaproszenie do udziału w Grywalizacji.

            Opracowała:

            (-) Małgorzata Janicka

        • BIEG SŁOWIAŃSKI - II MIEJSCE ZUZANNY JASIŃSKIEJ
          • BIEG SŁOWIAŃSKI - II MIEJSCE ZUZANNY JASIŃSKIEJ

          • Zuzanna z klasy 5 ponownie stanęła na podium! Tym razem nasza uczennica zajęła drugie miejsce w Biegu Słowiańskim na dystansie 400 metrów rocznika 2011- 2012 . Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

            Opracowała:

            (-)Małgorzata Janicka